Materiálové prevedenia

linka pod nadpis

Čerpadlá typu SPIRAM sa vyrábajú v rôznych materiálových prevedeniach pre rôzne aplikácie od nenáročnej prevádzky v čistiarňach odpadových vôd, až po agresívne chemické prostredia, kde je potrebné dosiahnuť nielen chemickú kompatibilitu a stabilitu, ale aj vysokú oteruvzdornosť jednotlivých komponentov čerpadla.

LIATINY NA BÁZE ŽELEZA

  • Sivá liatina
  • Tvárna liatina
  • Špeciálna zliatina SPIRO-HARD (CrMo27) s extrémne vysokými oteruvzdornými vlastnosťami

NEREZOVÉ OCELE

Nerezové ocele sa používajú všade tam, kde je vyžadovaná predovšetkým odolnosť voči agresívnym médiám. Rôzne druhy nerezovej ocele však poskytujú aj ďalšie výhodné vlastnosti, ktoré sa vyžadujú v niektorých špecifických prevádzkach. (AISI304/L, AISI316/L, 316Ti)

DUPLEXNÉ OCELE

Duplexné ocele kombinujú výhody chrómovej (feritickej) a chróm-niklovej ocele (austenitickej) nerezovej ocele. Majú zvýšenú odolnosť voči agresívnym médiám a taktiež výhodnejšie mechanické vlastnosti, preto sa často používajú v tých najnáročnejších priemyselných aplikáciách. (A890, 329, ...)

NIKEL A ZLIATINY NA BÁZE NIKLU

Nikel je takmer úplne odolný voči pôsobeniu riedených kyselín, keďže si pri prvom kontakte s kyselinou, vo fáze oxidácie, sám vytvorí povlak, ktorý ho následne chráni. Zliatiny na báze niklu excelentne odolávajú agresívnym médiám a sú chemicky vysoko stabilné. Vďaka ich špecifickým vlastnostiam sú tieto zliatiny často používané v chemickom priemysle. (C-22, C-4, B-2/3, C-276...)

TITÁN A TITÁNOVÉ ZLIATINY

Titán a titánové zliatiny sú vhodné pre médiá a prostredia s veľmi vysokou mierou oxidácie a s vysokým obsahom chloridov, napríklad v desalinizačných zariadeniach.

Back to top Arrow