Závlahový agregát SPIRAM určený na špecializované použite v poľnohospodárstve.
Závlahové agregáty sme vyvinuli a vyrobili na mieru na základe špecifických požiadaviek poľnohospodárov, aby im priniesli žiadanú flexibilitu a mohli sa tak stopercentne spoľahnúť na ich nasadenie pri zavlažovaní polí naprieč krajinou.

Popis projektu

Mobilný závlahový prečerpávací agregát je primárne určený na zavlažovanie polí, jeho mobilnosť a univerzálnosť dodáva poľnohospodárom nesmiernu flexibilitu a možnosti pri vysokej spoľahlivosti, ktorá je zaručená vďaka použitiu špičkových komponentov od popredných svetových výrobcov.

Závlahový agregát SPIRAM počas výroby.
Výroba závlahových agregátov SPIRAM

Skladá sa z vysokoúčinného čerpacieho agregátu poháňaného dieselovým motorom, zo zavodňovacieho systému, z nosnej konštrukcie s integrovanou nádržou a automatickým preplachom sacieho koša.

Vďaka ich mobilite a účinnosti sú naše závlahové agregáty flexibilným riešením aj na tých najodľahlejších miestach. Poľnohospodárom tak odpadá starosť ako efektívne vyriešiť zavodňovanie kanálov či dodávku tlakovej vody priamo do zavlažovacieho systému pri poľnohospodárskych družstvách.

Čerpadlo

V čerpacom agregáte je osadené tlakové čerpadlo s nesmierne vysokou účinnosťou (viac ako 90%) a dopravnou výškou do 450m. Vďaka svojej robustnej konštrukcii je ideálne pre čerpanie vody z riek či závlahových kanálov. Jedinečne riešený automatický preplach sacieho koša zaručuje jeho bezproblémový a spoľahlivý chod.

Spoľahlivosť je v tomto prípade jedným z atribútov, ktoré naši obchodní partneri obzvlášť oceňujú pri hodnotení našich závlahových agregátov, nakoľko im odpadá problém nutnosti častého riešenia technických problémov či servisných zásahov u podobných typov výrobkov, ktoré sa na európskom trhu nachádzajú.

Pohon

Pohonnou jednotkou je v tomto prípade špičkový dieselový motor od americkej spoločnosti KOHLER v prevedení Power-Pack. Jeho maximálny výkon dosahuje až 100kW s krútiacim momentom 500 Nm pri 1400 RPM.

Špičkový motor KOHLER použitý v závlahovom agregáte SPIRAM
Špičkový motor KOHLER v závlahovom agregáte SPIRAM.

Motor je vybavený riadiacim panelom, ktorý umožňuje chod agregátu v automatickom režime a samozrejmosťou je tiež ovládanie na diaľku cez aplikáciu v mobilnom telefóne.

Riadiaca jednotka závlahového agregátu SPIRAM.
Riadiaci panel závlahového agregátu SPIRAM.

Nádrž paliva je navrhnutá tak, aby bola zabezpečená kontinuálna prevádzka agregátu až do 48 hodín.

Zavodňovací systém

Zavodnenie čerpadla je riešené automatickým vákuovým systémom, ktorý sa skladá z membránovej vývevy poháňanej remeňovým prevodom, spätnej klapky, zo sady podtlakových hadíc a zo zavodňovacieho telesa, ktoré po zavodnení pracovného objemu ukončí proces evakuácie potrubia.

Konštrukcia

Všetky komponenty čerpacieho agregátu sú vyrobené z vysoko odolných zliatin a ušľachtilých kovov.

Nosná konštrukcia je vyhotovená z mohutného oceľového profilu, ktorý slúži ako nádrž až na 500 litrov paliva.

Výškovo nastaviteľné oje zabezpečuje univerzálnosť pripojenia a jeho odnímateľnosť slúži aj ako bezpečnostný prvok proti nechcenému odtiahnutiu.

Závlahové agregáty SPIRAM určený na špecializované použite v poľnohospodárstve.
Závlahové agregáty SPIRAM pripravené na odovzdanie klientovi

Robustné náboje kolies a náprava od firmy ADR spolu s pneumatikami od firmy BKT zabezpečujú spoľahlivosť v akomkoľvek teréne.

Čerpadlo je s motorom spojené ako kompaktný monoblok osadený na silentblokoch, ktoré eliminujú prenos nežiaducich vibrácii a možného poškodenia konštrukcie agregátu.

Krútiaci moment je prenášaný za pomoci špeciálnej spojky od spoločnosti STROMAG, ktorá zabraňuje prenosu nežiadúcich síl a vibrácii do čerpadla.

Špeciálne navrhnutý a vyrobený sací kôš s automatickým preplachom zabezpečuje plynulý chod bez nutnosti častých zásahov obsluhy aj pri čerpaní vody s vyšším znečistením.

Závlahový agregát SPIRAM u nášho obchodného klienta BAUER.
Závlahový agregát SPIRAM u nášho obchodného partnera

Výhody použitia závlahového agregátu PCSW

  • Robustné vysokotlakové čerpadlo s vysokou účinnosťou
  • Úsporný motor KOHLER
  • Automatický zavodňovací systém
  • Kvalitná pružná spojka STROMAG
  • Diaľkové ovládanie motora so sledovanie spotreby paliva a tlaku potrubia cez aplikáciu
  • Výškovo nastaviteľné a odnímateľné oje
  • 500 litrová nádrž s výdržou až do 48 hodín prevádzky
  • Sací kôš s automatickým preplachovaním
  • Jednoduchosť ovládania

Bližšie technické informácie o závlahových agregátoch nájdete na stránkach produktu. S akýmikoľvek otázkami Vám ochotne pomôže naše obchodné oddelenie na bezplatnom tel. čísle 0800 22 10 50 alebo emailovej adrese predaj@praktikpump.sk